Autor: Grzegorz Pulit, Gazeta Krakowska, 2002-06-24

Posterunek w... pałacu

RADOMYŚL WIELKI. Areszt jak dobry hotel Posterunek w... pałacu Policjanci w Radomyślu Wielkim od soboty urzędują w nowym posterunku. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Janik dokonał uroczystego otwarcia wyremontowanego budynku, w którym jeszcze do niedawna mieścił się m.in. radomyski pałac ślubów.
Przekazanie nowej siedziby policji w Radomyślu Wielkim miało wyjątkowo uroczysty charakter. Oprócz ministra Janika zjawili się tutaj m.in. wojewoda Zdzisław Siewierski, podkarpaccy komendanci policji i straży pożarnej Józef Jedynak i Adam Stopa, posłowie i samorządowcy. Okazja była też wyjątkowa. - Wreszcie, po kilkudziesięciu latach tułaczki, możemy chlubić się nowoczesnym i co najważniejsze własnym budynkiem - nie krył zadowolenia komendant Marian Giża. Obiekt, w którym jeszcze dwa lata temu mieściły się m.in. biura miejskie, hurtownie oraz pałac ślubów zwiedzali najpierw zaproszeni goście. Później taką okazję mieli także tłumnie przybyli na uroczystość mieszkańcy gminy. Wszyscy byli pod wrażeniem nowego wyglądu pomieszczeń. Prace remontowe i adaptacyjne pochłonęły około 400 tysięcy złotych. Wymienione zostały okna, drzwi, instalacje elektryczne. Na zewnątrz pojawiła się nowa elewacja. Szyby dyżurki i drzwi wejściowych są antywłamaniowe. Łazienki m.in. przystosowane dla osób niepełnosprawnych prezentują się lepiej, niż w niejednym domu. - Ja z przyjemnością spędziłbym tutaj noc. To wszystko prezentuje się jak niezły, kilkugwiazdkowy hotel - żartował jeden z mieszkańców.

Burmistrz Radomyśla Józef Rybiński spodziewa się, że miejscowi funkcjonariusze, teraz dysponując już nowoczesnym budynkiem i sprzętem, będą szybciej i skuteczniej rozprawiać się z przestępcami. - Zasadnym byłoby teraz otworzenie w Radomyślu sądu grodzkiego. Taki funkcjonował tutaj przecież jeszcze przed wojną - mówił burmistrz. - Usilnie zabiegamy o to u minister sprawiedliwości. Może się uda.
Oprócz nowoczesnego budynku policjanci w Radomyślu otrzymali także nowy radiowóz (sprezentował go minister Janik) oraz sprzęt komputerowy (od komendanta Jedynaka).
- Życzę mieszkańcom, aby tutaj jak najrzadziej przychodzili - mówił o nowym posterunku minister Janik. - A policjanci, aby mieli jak najmniej pracy. Niech jak najbezpieczniej będzie teraz w Radomyślu. (pach)


Minister Janik osobiście sprawdzał areszt.Na radomyskim Rynku zgromadziły się tłumy mieszkańców, którzy następnie na własne oczy mogli zobaczyć, jak wygląda nowy posterunek. Zdjęcia: Paweł CHWAŁPowrót | Strona domowa

Mirosław Wnuk © 2006-2003