ill titleAmazonki na integracyjnym spotkaniu w Dulczy

/01.06.2010/ źródło: http://www.hej.mielec.pl/, autor: h

Majowy Piknik Integracyjny Amazonek powiatu mieleckiego, tarnobrzeskiego i Stalowej Woli.

W gospodarstwie pszczelarskim w Dulczy Małej odbył się Majowy Piknik Integracyjny Amazonek powiatu mieleckiego, tarnobrzeskiego i Stalowej Woli . W pikniku wzięło udział ok. 60 kobiet. Organizatorami pikniku byli Gospodarstwo Pszczelarskie "Miś" Zbigniew Schab, Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego i Ochotnicza Straż Pożarna w Dulczy Małej.

Amazonki przygotowały spotkanie autorskie z poetą Ziemi Radomyskiej lek. wet. Ryszardem Majdańskim, koncert orkiestry ludowej "Żarowianie" z Żarówki, koncert w wykonaniu Macieja Kulpy "Maciek-Band" z Mielca. Odbyło się także wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych z chórem "Fajerton" z OSP w Dulczy Małej. Nie zabrakło zwiedzania pasieki i pogawędek przy wystawie pszczelarskiej prowadzonej przez Bronisława Nowaka - V-ce Prezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Rzeszowie oraz degustacji świeżego miodu prosto z uli i miodów pitnych z piwniczki gospodarza.

Atrakcją były także przejażdżki i zwiedzanie okolicznych terenów z bryczki konnej powożonej przez hodowcę koni Tadeusza Skrzyniarza z Dulczy Małej w towarzystwie kapeli "Żarowianie". Niespodzianką była natomiast parada motocyklistów prowadzona przez Ferdynanda Kulpę z klubu motocyklowego z Dąbrowy Tarnowskiej. Strażacy z OSP natomiast przygotowali degustację oryginalnej strażackiej grochówki.

Piknik odbył się przy znakomitej pomocy i zaangażowaniu strażaków z OSP i Rady Sołeckiej w Dulczy Małej, Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Kazimiery i Kazimierza Mrozowskich i Andrzeja Dudka z Radomyśla Wielkiego, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Czesława Stopy w Dulczy Wielkiej, Hurtowni Spożywczej Ferdynanda Ryby "Ryska" z Radomyśla Wielkiego i wielu innym życzliwym amazonkom osób. Amazonki są wdzięczne organizatorom pikniku bowiem atmosfera tego pikniku oraz wspólne biesiadowanie i atrakcje pozwoliły im przynajmniej na ten czas zapomnieć o chorobie i problemach dnia codziennego.

h