Akrobacje i nie tylko
Autor: et, Korso, maj 2004

RADOMYŚL WIELKI

W ramach gminnego programu przeciwdziałania alkoholowizmowi Urząd Gminy w Radomyślu Wielkim wspólnie z Gimnazjum Publicznym zorganizował 20 czerwca wielki festyn sportowo-rekreacyjny.

Hasło przewodnie imprezy ,,Sport jest dobry na wszystko” doskonale oddaje to, co przez kilka godzin działo się na terenach rekreacyjnych miejscowego gimnazjum. Na licznie przybyłych mieszkańców Radomyśla i całej gminy, którzy nie bacząc na niepewną aurę zdecydowali się całymi rodzinami wziąć udział w festynie, przygotowano wielogodzinny cykl pokazów, występów artystycznych, konkursów, gier i zabaw plenerowych. Gościem honorowym imprezy był senator Grzegorz Lato, który dla uczestników konkursu wiedzy piłkarskiej przywiózł nagrody rzeczowe. Duże zainteresowanie towarzyszyło pokazom szermierczym w wykonaniu młodych zawodniczek z Radomyśla – podopiecznych trenera Zbigniewa Żoli.

Zwolennicy mocniejszych wrażeń mogli podziwiać kawalkadę ,,harlejowców”, pokazy ratownictwa medycznego i pożarniczego, akrobatyczne popisy na rowerach w wykonaniu zawodników sekcji trialu z Mielca, a kto wie czy nie największą atrakcją tego popołudnia były pokazy akrobacji samolotowej w wykonaniu Wiesława Ceny z Aeroklubu Mieleckiego. Impreza trwała do wieczora, a zakończyła ją dyskoteka dla młodzieży.